Časté otázky

Pred kontaktovaním si prosím pozrite zoznam najčastejšie kladených otázok.

Nenašli ste v zozname Vašu otázku?
Neváhajte nás kontaktovať.

Späť na testovanie

Objednávanie/Registrácia

Áno, na testovanie je potrebné objednať sa na presný termín. Vyberiete si miesto a čas, ktorý Vám vyhovuje a vyplníte formulár s osobnými údajmi. Po úhrade platobnou kartou Vám príde potvrdzujúci e-mail o rezervácii na Vami zvolený konkrétny termín.

Pre mesto Bratislava je platba možná len platobnou kartou online v poslednom kroku rezervácie termínu testovania. Pre ostatné odberné miesta sú, okrem platby kartou, možnosti platby uvedené na webe po kliknutí na konkrétnu lokalitu.

V potvrdzovacom e-maile je možnosť zrušiť rezerváciu. Zrušiť rezerváciu máte možnosť do termínu Vášho testovania. Po zrušení rezervácie Vám bude vystavený promokod v rovnakej hodnote ako vami zakúpený test, ktorý viete použiť Vy alebo iná osoba na nové testovanie alebo ako zľavu testu v prípade použitia promokodu ktorý ma nižšiu hodnotu ako vami novozvolený test. Promokod má platnosť 3 mesiace od jeho vystavenia.

Po zrušení rezervácie Vám bude vystavený promokod v rovnakej hodnote ako vami zakúpený test, ktorý viete použiť Vy alebo iná osoba na nové testovanie alebo ako zľavu testu v prípade použitia promokodu ktorý ma nižšiu hodnotu ako vami novozvolený test. Promokod má platnosť 3 mesiace od jeho vystavenia.

Ak potrebujete zmeniť čas v rámci toho istého dňa netreba robiť žiadne úkony, môžete prísť aj v neskoršom (skoršom) čase v daný deň pokiaľ prídete v rámci doobedných / poobedných testovacích slotov (resp. otváracích časov), v rámci ktorého máte vytvorenú rezerváciu. Je potrebné na mieste počkať, kým sa otestujú ľudia, ktorí majú časovú rezerváciu na konkrétny čas (spravidla pár minút). Taktiež do hodiny pred testovaním si viete sami zmeniť termín prostredníctvom linku, ktorý ste obdržali v potvrdzovacom e-maily o rezervácii.

Áno, až do času na kedy mate objednaný termín si viete sami zmeniť dátum a čas prostredníctvom linku, ktorý ste obdržali v potvrdzovacom e-maily o rezervácii. Ak potrebujete posunúť rezerváciu po tejto lehote, kontaktujte prosím našu infolinku alebo napíšte na rezervacie@rychlotest-covid.sk

Je potrebné takúto požiadavku komunikovať najneskôr do konca dna na kedy máte termín.
Personál na odberovom mieste Vám takúto úpravu nie je schopní vykonať.

Ak ste zadali zlý e-mail, telefónne číslo alebo iný osobný údaj, kontaktujte nás prostredníctvom infolinky alebo na rezervacie@rychlotest-covid.sk, nakoľko personál na odberovom mieste Vám takúto úpravu nie je schopní vykonať. Taktiež do hodiny pred testovaním si viete sami upraviť údaje prostredníctvom linku, ktorý ste obdržali v potvrdzovacom e-maily o rezervácii.

Áno, testujeme deti od 2 rokov v rámci všetkých ponúkaných testov. Pri odbere vzoriek AG a RT-PCR (resp. paličkových) testoch používame pri deťoch do 10 rokov, krátke paličky, prípadne plytký výter zo špičky nosa. Pri všetkých testovaných klientoch pod 18 rokov je pri vytváraní rezervácie nevyhnutné vyplniť údaje zákonného zástupcu, ktorý je povinný sprevádzať maloletého pod 18 rokov na testovanie. Ak potrebujete otestovať mladšie deti pod 2 roky je potrebné sa poradiť s pediatrom, ktoré z odberných miest takéto testovanie vykonáva.

Testovanie/Výsledky

Na výsledky nie je potrebné čakať. Výsledok antigénového testu Vám príde do 20 minút formou SMS a PDF certifikátu do e-mailu, v prípade PCR testovania Vám výsledok príde tiež formou SMS (od NCZI) a PDF do emailu, v rámci garantovaného času podľa času a miesta odberu.

Áno, sme registrovaným laboratóriom vyšetrujúci SARS-CoV-2, zaradeným Ministerstvom zdravotníctva SR do siete laboratórii, ktoré spĺňajú požiadavky v súlade so štandardným postupom pre poskytovanie klinickej mikrobiológie TU. Ukážkový certifikát pre AG test môžete vidieť TU.

Áno, naše certifikáty sú plne akceptované a vydávame ich automaticky aj v anglickom a nemeckom jazyku. Príklad formulára trojjazyčného potvrdenia môžete vidieť TU.

Na požiadanie overujeme na našich odberných miestach aj potvrdenie pre pendlerov (tlačivo je potrebné si priniesť).

Je potrebné si overiť na oficiálnych stránkach danej krajiny, aké sú pravidlá pre vycestovanie s AG alebo PCR testom. Tieto pravidlá sa pre jednotlivé krajiny líšia a často sa menia. V leteckej preprave je spravidla akceptovaný iba PCR test.
V prípade potreby potvrdenia  špeciálneho tlačiva ku AG alebo PCR certifikátu je nutné:

  • pri AG testovaní si toto tlačivo doniesť vytlačené na miesto odberu pre potvrdenie,
  • pri PCR teste je nutné toto tlačivo poslať na rezervacie@rychlotest-covid.sk aspoň 24h pred testovaním aby sme ho stihli pripraviť a zaslať spolu s certifikátom.

V prípade ak Vám neprišiel email do garantovaného času, skontrolujte si prosím Váš SPAM priečinok.

Ak ste výsledok nenašli ani tam, kontaktujte našu infolinku alebo
rezervacie@rychlotest-covid.sk.

Výsledky PCR testu si v aplikácii Green Pass viete manuálne stiahnuť, nakoľko výsledky všetkých PCR testov z celého Slovenska automaticky posielame do NCZI. Výsledky AG testu v Bratislave a Košiciach zadávame do Green Passu, resp. do NCZI na požiadanie, následne si ho však rovnako ako PCR test môžte v aplikácii stiahnuť manuálne.

Áno, nami používané AG testy Roche/Biosensor spĺňajú požiadavky na citlivosť testov vyžadované v EU/UK a iných krajinách.

Certifikáty sú podpísané a opečiatkované. Na požiadanie overujeme na našich odberných miestach aj potvrdenie pre pendlerov (tlačivo je potrebné si priniesť) a vieme AG certifikát aj vytlačiť.

Partneri