PCR test pre samoplatcov

Výhody PCR testovania pre samoplatcov

Testovanie na diagnostiku ochorenia COVID-19 sa za uplynulé obdobie stalo súčasťou našich životov. Vďaka testom dokážeme v priebehu krátkeho času odhaliť, či sme zdraví alebo sme sa infikovali vírusom SARS-CoV-2. Otestovať sa môžete v štátom zriadených odberných miestach, alebo môžete využiť služby pre samoplatcov v súkromných laboratóriách. Prečo si zvoliť druhú možnosť? Toto je 5 hlavných benefitov.

Časová flexibilita

Na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2 sa v prípade príznakov môžete nechať zadarmo otestovať v štátom zriadených odberných miestach. Váš termín a miesto testovania však závisí od aktuálnej vyťaženosti a neviete si presne naplánovať svoj program.

V prípade, že vás čaká cesta do zahraničia, pracovné stretnutie alebo si len chcete byť čím skôr istí, že nemáte ochorenie COVID-19, je dobré obrátiť sa na súkromné laboratóriá. Flexibilne si viete vybrať dátum a čas, ktorý vám najviac vyhovuje a vyťaženosť nebýva tak výrazná ako v prípade štátnych zariadení. Otestujete sa preto rýchlo a bez čakania.

Prečítajte si tiež:
    Antigénový test alebo PCR? Aký je medzi nimi rozdiel?

Rýchly výsledok testu

Vyťaženosť testovacích miest sa spája aj s vyhotovením výsledkov. V prípade, ak je pandémia koronavírusu na vrchole a testuje sa viac ľudí, na výsledok štátneho testu si počkáte dlhšiu dobu. Nikdy však neviete, koľko presne.

Súkromné testovacie miesta však garantujú vyhotovenie výsledku RT-PCR testu do určitého limitu. V našom prípade je to do 26 hodín, maximálne však 30, a to ak sa testujete v poobedných hodinách a súčasne mimo Bratislavy.

Miera infekčnosti

Súkromné PCR testy majú navyše ďalšiu užitočnú výhodu. Spolu s výsledkom o pozitivite získate aj Ct hodnotu (cycle threshold), ktorá udáva mieru infekčnosti. Platí, že čím je nižšia hodnota Ct, tým je vyššie množstvo vírusu vo vzorke.

Ideálne je absolvovať aspoň dva rovnaké PCR testy (v rovnakom laboratóriu) s časovým odstupom a následne si tieto čísla viete porovnať.

Vďaka tejto informácii dokážete ešte lepšie vyhodnotiť, ako rizikový ste pre svoje okolie. Navyše sa v praxi vyskytujú príklady dlhodobej pozitivity, no nie je nutné, aby bola daná osoba v domácej karanténe napríklad niekoľko týždňov, pretože po nejakej dobe už zväčša nie je infekčná. Vďaka Ct hodnote preto viete rýchlo zistiť, či sa už môžete zaradiť späť do bežného života a nikoho tým neohrozíte.

(V prípade štátom nariadenej karantény sa však vždy primárne riaďte pokynmi svojho obvodného lekára.)

Jazykové certifikáty uznávané EÚ

Cestujete do zahraničia a potrebujete certifikát s výsledkom negatívneho RT-PCR testu? Pri súkromnom testovaní získate automaticky na email spolu s výsledkom testu aj certifikát v anglickom a nemeckom jazyku. Certifikát má všetky požadované náležitosti (pečiatka certifikovaného laboratória, podpis garanta) a je plne uznávaný Európskou úniou.

Nové možnosti PCR testov

Súkromné spoločnosti navyše prinášajú na trh nové možnosti testovania na ochorenie COVID-19, ktoré sú neinvazívne a menej nepríjemne ako štandardný výter z nosohltana. Príkladom sú naše testy zo slín, ktoré môžete absolvovať až v 20 mestách na Slovensku.

Na testovanie využívame vatové tampóny, ktoré si sami vložíte do úst a po pár minútach vložíte späť do skúmavky. Takýto samoodber je rýchly, pohodlný a je rovnako presný ako štandardný RT-PCR test.

Potrebujete sa otestovať rýchlo, pohodlne a za rozumnú cenu? Neváhajte a rezervujte si svoj termín už dnes!

Saliva PCR test

PRICE

36,90 €

Select test site to book testing date

 • Salivary PCR assay suitable for the detection of Omikron variant (according to available studies).
 • Non-invasive form of PCR test by hygienic self-sampling of saliva – salivation of a cotton swab (not gargling).
 • Prior to the actual testing, it is necessary that the person does not consume any food, drink, chew gum, smoke, perform oral hygiene at least 60 minutes before testing. Adherence to these principles affects the sensitivity of the diagnostic method.
 • Suitable for children who may have a problem with swabs and also for clients and patients who do not tolerate the classic nasopharyngeal testing procedure (patients with coagulopathy, anticoagulant therapy, changes in the nasal septum or patients with local oropharyngeal disease).
 • Result via EMAIL and SMS, in the form of certificates (with QR code, stamp of certified laboratory and signature).
 • Certificates AUTOMATICALLY in SK / ENG / DE language, there is no need to request a translation, accepted in most countries of the world. (to be verified on the official website of the relevant ministry of the country).
 • The evaluation time of the samples is a maximum of 30 hours.
X

RT-PCR test - swab

PRICE

36,90 €

Select test site to book testing date

 • Sampling by swabbing with long mumps from the nasopharynx and throat.
 • Accurate even when asymptomatic, it also detects the minimal presence of the virus.
 • Suitable for travel to countries recognizing PCR tests and meets all the requirements.
 • Prior to the actual testing, it is necessary that the person does not consume any food, drink, chew gum, smoke, perform oral hygiene at least 60 minutes before testing. Adherence to these principles affects the sensitivity of the diagnostic method.
 • Result via EMAIL and SMS – in the form of certificates (with QR code, stamp of certified laboratory and signature).
 • Certificates AUTOMATICALLY in SK / ENG / DE language, it is not necessary to request a translation.
 • The evaluation time of the samples is a maximum of 26 hours.
X

PCR EXPRESS test

PRICE

89,90 €

Available in Bratislava

 • Sampling by swabbing from the nasopharynx and throat.
 • Accurate even when asymptomatic, it also detects minimal quantities of the virus.
 • Result via EMAIL and SMS, which we guarantee within 6 hours in the form of certificates (with QR code, stamp of certified laboratory and signature).
 • Prior to the actual testing, it is necessary that the person does not consume any food, drink, chew gum, smoke, perform oral hygiene at least 60 minutes before testing. Adherence to these principles affects the sensitivity of the diagnostic method.
 • Certificates AUTOMATICALLY in SK / ENG / DE language, it is not necessary to.
 • Evaluation time within 6 hours of sampling.
X

Related articles

PCR test pre samoplatcov

Výhody PCR testovania pre samoplatcov

Testovanie na diagnostiku ochorenia COVID-19 sa za uplynulé obdobie stalo súčasťou našich životov. Vďaka testom dokážeme v priebehu krátkeho času odhaliť, či sme zdraví …

Read more
porovnanie PCR a AG testov

Rozdiel medzi PCR testom a antigénovým testom

Jednu z najvýznamnejších úloh pri spomaľovaní a kontrolovaní pandémie zohráva včasná a presná diagnostika ochorenia COVID-19. Na diagnostiku aktívne prebiehajúcej infekcie koronavírusom sa používajú dva hlavné typy testov:

Read more